Produkcja i regeneracja tonerów do drukarek laserowych

Firma Laser-Sinex sp. Z o.o. to uznany na rynku producent regenerowanych tonerów do drukarek laserowych. W firmie wdrożony został autorski program do regeneracji tonerów pod nazwą ECODEA. Polega on na tym, że wszystkie pozyskane zużyte tonery po rozmontowaniu i oczyszczeniu poddawane są wstępnej selekcji, a następnie kwalifikowane do dalszego etapu produkcji. Przy użyciu unikalnego w Polsce analizatora LT 777 sprawdzany jest stopień zużycia poszczególnych części i możliwość ich wykorzystania przy kolejnym cyklu produkcji.

Następna czynność to montaż tonera przy użyciu wyłącznie fabrycznie nowych elementów: listew (podająca i czyszcząca), wałka światłoczułego, chipa i porcji dedykowanego proszku. Każdy toner sprawdzany jest w drukarce, a po uzyskaniu odpowiedniej jakości wydruku oznaczany numerem serii pozwalającym na identyfikację i pakowany w ekologiczny karton. W ten sposób powstaje produkt o monitorowanej jakości a jednocześnie dzięki odzyskowi i ponownemu wykorzystaniu sprawnych elementów chronimy środowisko.

Cały proces produkcji odbywa się w oparciu o procedury wdrożonego w firmie Zintegrowanego Systemu Zarządzania jakością i Środowiskiem.

LINIA WYSOKIEJ JAKOŚCI MATERIAŁÓW EKSPLOATACYJNYCH
 DO DRUKU KOLOROWEGO DLA PROFESJONALISTÓW

Zasadniczym celem niniejszej koncepcji jest wykreowanie linii materiałów eksploatacyjnych dedykowanych do kolorowych drukarek laserowych i utrwalenie w świadomości klientów, że firma „Laser-Sinex” Sp. z o.o. jest wyspecjalizowana w produkcji materiałów o wysokiej odpowiedzialności za kolor co pozwala nam konkurować z materiałami oryginalnymi.
Celem naszych działań marketingowych jest zajęcie segmentu rynku klientów kupujących dotychczas materiały OEM ze względu na jakość wydruku. Z naszą ofertą docieramy do klientów, którzy są związani z grafiką, drukarstwem., produkcją druków okazjonalnych, fotografii  itp. Wiemy , ze problemem większości nieoryginalnych wkładów jest niekontrolowane nasycenie barw, co na wydruku daje efekt przypadkowych kolorów. Stosowanie prawidłowo drukujących kaset ale o różnych nasyceniach barw powoduje, że użytkownik drukarki uzyska obraz raz w chłodnych, innym razem w ciemnych barwach o zupełnie przypadkowych odcieniach. Stosowanie OEM oczywiście pozwala na powtarzalność barw niezależnie od egzemplarza kasety. Dlatego „Laser-Sinex” chce zaopatrzyć grupę klientów wymagających w toner wysokiej jakości, ale znacznie tańszy niż produkt oryginalny.
Aby pomóc użytkownikowi podjąć decyzję o zakupie i przekonać do kontrolowanej jakości do każdego tonera  dołączamy rzetelny wydruk próbny. Dbałość o rzetelność i powtarzalność kolorów odróżnia nas od masowej, taniej produkcji chińskiej.
Kierując się najwyższą, porównywalną z OEM jakością nie ustawiamy się w zakresie cenowym materiałów najtańszych, ale wprowadzamy gradację cen satysfakcjonującą naszych odbiorców.
Argumenty, które wykorzystujemy w promowaniu naszej linii kolorowych tonerów:
– testowanie każdej sztuki indywidualnie na istotne cechy wydruku : równomierność pokrycia, zgodne z OEM pokrycie koloru, poprawny balans czerni we współpracy z pozostałymi kolorami OEM , poprawna gradacja szarości)
– ewidencja  indywidualnej próbki wydruku każdego wkładu
– wykorzystywanie do refabrykacji wyłącznie oryginalnych kaset
– używanie sprawdzonych i przetestowanych komponentów (proszek, bębny, chipy) pochodzących od wiodącego światowego dostawcy
– dodatkowa zachęta ekonomiczna w postaci odpisu na fundusz PFRON
– ekologia

W celu uzyskania wysokiej jakości, powtarzalnych wydruków przygotowaliśmy odpowiednio wyposażone stanowiska testowania wkładów. Skonstruowane zostały specjalne testy pozwalające wykazać obiektywną jakość i ewentualne wady testowanego tonera. Stałemu serwisowaniu i konserwacji  poddajemy drukarki wykorzystywane do testów tak aby wykluczyć ryzyko uzyskania niewłaściwych wydruków spowodowane wadliwymi urządzeniami. Zespół pracowników zatrudnionych przy produkcji tonerów do drukarek laserowych to doświadczona kadra, potrafiąca wyselekcjonować wkłady o niezadowalającej jakości i dzięki analizom przyczyn zapobiec ich powstawaniu w przyszłości. Dodatkowo utrzymujemy system rejestracji każdej wyprodukowanej sztuki z zapisami dotyczącymi zastosowanych komponentów. Wszystkie wymienione działania służą metodzie uzyskania powtarzalnej jakości dobrego produktu, znajdującego uznanie stałych i nowych klientów.