Papier do ksero, składanka komputerowa – podstawowe artykuły papiernicze

papier do ksero A4 POLSPEED, artykuły papiernicze, wysokiej jakości papier do kseroNiezbędnik w każdym biurze – Papier do ksero POLSPEED A4

Pierwszy papier znacznie różnił się od swojej obecnej formy. Został wynaleziony w Chinach koło II wieku naszej ery przez kancelistę na dworze cesarza He Di z dynastii Han, eunucha Cai Lun. Eksperymentował on z korą drzew, jedwabiem, a nawet sieciami rybackimi, aż trafił na właściwą metodę (papier czerpany) z użyciem szmat jedwabnych i lnianych. Cesarz He Di w uznaniu doniosłości wynalazku podniósł go do rangi ministra rolnictwa.. W obecnych czasach ów wynalazek to podstawowe narzędzie pracy każdego pracownika biurowego, urzędnika. Również w warunkach domowych potrzebne jest w wielu różnorodnych sytuacjach wykorzystanie papieru. Papier może mieć wiele zastosowań innych niż kserowanie. Określa się go mianem „do ksero”, ponieważ w największym stopniu stosuje się go we wszelkiego rodzaju drukarkach i kserokopiarkach. Jednak oprócz tego można na nim swobodnie pisać czyniąc służbowe notatki. Dzieciom może on służyć do rysowania kolorowych rysunków i zabawy mazakami. W odróżnieniu do dawnych czasów jego posiadanie nie jest dzisiaj luksusem i może sobie na niego pozwolić praktycznie każdy z nas. Żyjemy w czasach wymagających od nas gromadzenia całego stosu dokumentów, archiwizowania ich. Nigdy nie wiadomo które dokumenty nam się przydadzą w przyszłości dlatego słuszne jest ich gromadzenie w teczkach. Robimy często ich kopie. Papier firmy POLSPEED to nieodzowny produkt do kserowania dokumentów oraz drukowania ich z komputera do formy papierowej. Trudno sobie wyobrazić pracę biurową czy archiwizowanie dokumentacji bez powszechnej dostępności papieru.

Papier do ksero, wymiary i formaty, artykuły papiernicze ŁódźA4 to najpopularniejszy format przyjęty powszechnie na całym świecie, będący standardem przy tworzeniu wszelkiej dokumentacji. Format ten szczególnie rygorystycznie wykorzystywany jest podczas oficjalnej korespondencji. Składając różnego rodzaju podania i wnioski posługujemy się właśnie formatem A4. Dzisiaj posiadanie papieru to nie luksus, jednak kiedyś jego dostępność była ograniczona a fakt posiadania bardzo prestiżowy i świadczący o wysokim statusie społecznym właściciela. To miły fakt że obecnie każdy z nas może sobie pozwolić na zakup dużej ilości papieru. Obecnie jego masowe stosowanie spowodowało zanik cech elitarnych dla faktu posiadania papieru. Trudno powiedzieć żeby dzisiaj własność papieru dawała jego posiadaczowi atrybuty wyjątkowości, jednak nie sposób nie docenić niezmiennej od lat funkcjonalności papieru do ksero w codziennym użytkowaniu.

Składanka komputerowa nazywana jest również papierem komputerowym. Produkowana składanka komputerowa, papier komputerowy, 1+0 1+1 1+2 1+3 1+4 1+5, artykuły papiernicze Łódźjest w oparciu o rozbudowany i nowoczesny park maszynowy, umożliwiający wytwarzanie pełnego asortymentu produktów, również tych o nietypowych parametrach. Składanka komputerowa może być wykonana w wielu formatach, może posiadać dodatkowe perforacje i nadruki – Oryginał/Kopia. Jest to produkt precyzyjnie wyprodukowany z najwyższej jakości surowców, co pozwala na jego użycie w wysokowydajnych drukarkach igłowych i laserowych. Poszczególne warstwy składanki stosowanej w szybkich drukarkach mogą zostać dodatkowo połączone specjalną tasiemką (multiflexem), i tym samym wyeliminować ryzyko oddzielania się od siebie poszczególnych warstw papieru podczas szybkiego przesuwania przez drukarkę. Istnieje możliwość wzbogacenia składanki o nadruk reklamowy. Druk wykonywany jest pełnokolorową technologią offsetową, co umożliwia druk tak na awersie, jak i na rewersie strony, na wszystkich warstwach papieru. Składanki komputerowe różnią się ilością kopii dołączonych do oryginału. Zazwyczaj jest ich od zera do pięciu.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Artykuły biurowe. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.